Arama Motoru Optimizasyonu

SEO size etkili bir arama stratejisi sunarken bunun yanında reklam maliyetlerini düşürerek etkili satışlar yapmanızı sağlayarak firmanızı dijital dünyada belirgin hale getiriyoruz.
Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu sayesinde web sitenizi arama motorlarında ön sıralarda çıkarmayı başarabilirsiniz. Bu sayede hedef kitle ile daha fazla etkileşime geçebilmeniz mümkün olur.

 

İngilizce’de “Search Engine Optimization” yani kısaca “SEO” olarak tanımlanan bu işlem, arama motorları üzerinden hedef kitleye ulaşabilmeniz açısından son derece önemlidir. Bu nedenden dolayı alanında bilgili, tecrübeli ve uzman bir ekipten hizmet almak gerekir.

 

Techus olarak web site projenizi tam anlamıyla SEO uyumlu hale getiriyor ve hedefinize kısa bir sürede ulaşmanızı sağlıyoruz.

 

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

 

Arama motoru optimizasyonu belli başlı teknikler uygulanarak gerçekleştirilir. Bu tekniklerin bir kısmı web sitesi projenizin yazılım kısmı ile ilgili teknikler olurken, bir kısmı da tasarım kısmı ile ilgilidir. Bu optimizasyon işlemi, “SEO uzmanı” olarak tanımlanan kişilerce yapılır. SEO uzmanının görevi bir web sitesinin optimizasyonu için gerekli güncel tekniklere sahip olmasıdır.

 

Arama motoru optimizasyonu hizmetimizde üzerinde durduğumuz ayrıntılardan birkaçı;

 

  • Google gibi arama motoru devlerinin; sıralama algoritmasına dair güncellemeleri takip edilerek, uygulanır.
  • Google web site kalite yönergeleri dikkate alınarak, uygulanır.
  • Artık geçerli olmayan ya da önemini kaybeden teknikler yerine artık geçerli ve önem kazanmış teknikler uygulanır.
  • Son kullanıcının (hedef kitle, ziyaretçileriniz ya da potansiyel müşterileriniz de diyebiliriz) web sitenizi en verimli bir şekilde kullanabilmesi için hem kodlama kısmında hem de tasarım kısmında gerekli iyileştirmeler yapılır.

 

Sonuç itibariyle Arama motorlarının önem verdiği kriterler doğrultusunda web siteniz optimize edilir. Bu optimizasyon işlemi sonucunda; arama motorları üzerinden hedef kitleye daha kısa sürede, daha fazla ulaşabilmeniz mümkün olur.

 

Bizimle İletişime Geçmeye Ne Dersiniz?

 

Henüz hayata geçirmediğiniz bir web projeniz olabileceği gibi belki de uzun bir zaman önce zaten tamamlanmış bir web siteniz de olabilir. Ekibimiz, her iki durumda da web sitenizin arama motoru optimizasyonu çalışmasını yapmaya hazırdır. Daha önceden hayata geçirilmiş web siteniz için ise önce analiz işlemini gerçekleştiriyoruz ve bu analiz neticesinde elde ettiğimiz verileri sizlere rapor olarak sunuyoruz ve sonrasında bu verilere dayanarak optimizasyon işlemini gerçekleştiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilir, hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

Paylaş