Yerel (Bölgesel) SEO

Firmanız için sizin belirlediğiniz bölgeler, ilçeler, semtler için google'deki sıralamanızı yükseltiyor, google'da bilinirliğinizi arttırıyoruz.
Yerel (Bölgesel) SEO

Son yıllarda güncellenen arama motoru algoritması, özellikle de belirli bir bölgeyi hedefleyen girişimciler için özel bir optimizasyon yapabilmemize olanak sağlamıştır. Daha çok kurumsal müşterilerin beklentilerini karşılayan bu optimizasyon modeli sayesinde, belirli bir bölgede ikamet etmekte olan hedef kitle ile çok daha kolay ve hızlı bir şekilde etkileşime geçebilmek mümkün bir hale gelmiştir.

 

Kurumsal müşterilerimizin, arama motorunda özellikle de yerel bazlı anahtar kelimelerde ön plana çıkması ve aynı zamanda bulunduğu konum itibariyle de daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilmesi ve kazanabilmesi aşamasında ihtiyaç duydukları tüm çalışmaları yerel SEO çalışmaları hizmetimiz bünyesinde gerçekleştiriyoruz.

 

Yerel SEO Nasıl Yapılır?

 

Yerel SEO çalışmalarımızda öncelikli olarak, arama motoru üzerinde ön plana çıkarılması amaçlanan fiziksel bir işletme modeli var mı sorusunun cevabı üzerinde dururuz. Nitekim yerel SEO çalışmalarını talep eden müşterilerimizin genel ortak amacı, belirli bir bölgede faaliyetlerini sürdürmekte olan fiziksel işletmeleri için, yine o bölgede ikamet etmekte olan potansiyel müşteriyi kazanabilmektir. Öte yandan; söz konusu işletme modelinin faaliyetlerini sürdürdüğü sektöre bağlı olarak eğer ülke geneline ürün ya da hizmet pazarlaması yapabilmesi mümkün ise, bu durumda yerel SEO çalışması ülke geneline yönelik yapabilmektedir.  Sonuç itibariyle yerel seo çalışması hem belirli bir lokasyona özel ya da ülke geneline dayalı yapılabilir bir çalışmalar bütünüdür.

 

Sektörel anahtar kelimeleri baz alarak web sitenizin içeriği ilgili optimizasyon çalışmalarımızı gerçekleştiririz. Bu sayede arama motorları üzerinde daha aktif bir kimliğe sahip olmanızı sağlarız. Çalışmalarımız içerik çalışması ile sınırlı kalmaz. Bununla birlikte; web sitenizin yazılım ve tema altyapısına dair optimizasyon işlemlerimizi de gerçekleştiririz. Bu sayede de web sitenizi ziyaret eden son kullanıcılar için hem kullanışlı hem de kurumsal kimliğinizi yansıtan bir web sitesini elde ederiz.

 

Bizimle İletişime Geçmeye Ne Dersiniz?

 

Projenizi hayata geçirmek noktasında zaman kaybetmemenizi öneriyoruz. Nitekim yerel SEO talebinde bulunan müşterilerimizin pek çoğunun ticari bir işletme olduğu gerçeğini dikkate aldığımızda, internet ortamında zaten var olan rakipleriniz arasında ön plana çıkabilmeniz için, bir an önce harekete geçmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Bizimle iletişime geçerek ilk adımı atabilirsiniz.

Paylaş